דלג לתפריט ראשי דלג לתוכן העמוד דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
לרישום ומידע נוסף השאירו פרטים

מצטייני נשיא

המסלול האקדמי המכללה למינהל

נעים להכיר

תכנית מצטייני הנשיא מציעה חוויה אקדמית וחברתית מיוחדת לקבוצה מגוונת ואיכותית של סטודנטים. בכל שנה נבחרים לתכנית סטודנט או שניים מכל בית ספר/פקולטה/חוג. הסטודנטים מתקבלים לתכנית על סמך הישגים גבוהים מאוד בלימודיהם במסלול האקדמי המכללה למינהל ולאחר מיון קפדני. החברות בתכנית מצטייני הנשיא היא למשך שנתיים. ההשתתפות בתכנית מצטייני הנשיא מעניקה מלגת לימודים במשך השנתיים של החברות בתכנית. בנוסף כוללת התכנית תכני העשרהף פעילויות גיבוש ופעילויות התנדבויות בקהילה. 


מטרות התכנית - קידום מצוינות אקדמית

התכנית שמה לה למטרה לקדם את המצוינות האקדמית באמצעות חשיפה הסטודנטים לרמה גבוהה של מחקר. רבים ממשתפי התכנית רואים באקדמיה את המשך דרכם. חלקם הגדול של בוגרי התכנית ממשיך לתארים מתקדמים. 


טיפוח צמיחה אישית וחשיבה ביקורתית

סביבת הלמידה בתכנית מטפחת צמיחה אישית, אינטלקטואלית ואקדמית. התכנית מבקשת לאפשר לסטודנטים המשתתפים בה ללמוד ולחשוב באופן ביקורתי ויצירתי. בכל אחת משנות חברותם בתכנית משתתפים הסטודנטים בסדנה שנתית רב-תחומית. 

דבר ראש התכנית - ד"ר אבינעם כהן

תכנית מצטייני הנשיא היא מתכנית הדגל של המסלול האקדמי. היא מציעה מרחב ייחודי של שיח ועשייה עבור סטודנטיות וסטודנטים מצטיינים במיוחד הנבחרים אליה.


בתכנית חוקרים המשתתפים נושא שנתי מרכז, תוך כדי למידה על שיתוף פעולה בין-תחומי וגיבוש סדר יום מקצועי ומחקרי בממשק שבין אקדמיה לקהילה. המתודולוגיה של תכנית מצטייני הנשיא מושתתת על ההבנה שפיתוח יכולת חשיבה וכשירות עבודה בין-תחומית היא מרכיב חיוני בהתפתחות האישית והמקצועית כאחד. על רקע התמקצעות והתמחות גוברת, יש חשיבות להתמודדות עם בעיות מורכבות באופן שחוצה גבולות דיסציפלינריים. רעיונות משני עולם לא תמיד יכולים להיות תחומים בתוך קטגוריות המחשבה והפעולה הקיימות ולכן יש יתרון גדול למי שיודעות לפתוח ערוצי תקשורת בין תחומי דעת שונים ולהתנסות באינטגרציה בין יכולות שונות על מנת להגביר את הפוטנציאל ליצירתיות ולהמצאה.


בשנת תש"ף חקרנו את שוק העבודה המשתנה, כאשר בעיצומה התפרצה מגיפת הקורונה העולמית ועולם העבודה השתנה לנגד עינינו. בשנת תשפ"א פנינו לעסוק ב"חיים באי וודאות: משבר והזדמנות מנקודת מבט בינתחומית", על מנת לעמוד על השפעותיה של אי וודאות, המאפיינת היבטים רבים של הימים האלה, מן הפרט ועד החברה, בתחום הכלכלי, החברתי, הפוליטי, בעולם העבודה, ועוד. ביקשנו ללמוד על המנגנונים, הכישורים והיכולות שהתגבשו ושאותם יש לפתח בדיסציפלינות השונות – ובקשר ביניהן - על מנת לעמוד באתגרים ולנצל את ההזדמנויות שאי הוודאות טומנה בחובה.