דלג לתפריט ראשי דלג לתוכן העמוד דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)

מפתח להצלחה: תקשורת בינאישית ביחסי מרצה-סטודנט
Key to success: interpersonal communication in lecturer-student relationships

User בהנחיית: ד"ר יוסי בר, ראש רשות ההוראה והלמידה

Location משך הסדנה: 9.00-13.00

Calendar יום ראשון 11 פברואר 2024

Location מפגש פנים אל פנים במרכז הסימולציות במכללה

מפתח לשיפור ההישגים האקדמיים: כיצד לטפח קשרים משמעותיים בין מרצים לסטודנטים?

הוראה אפקטיבית עוסקת בממדים מגוונים, כגון: בהירות בהרצאה, מעוררי עניין, ניהול כיתה, מגבירי מוטיבציה, רמות חשיבה גבוהות, ניהול דיונים ועוד. אך, האם אקלים כיתתי תורם אף הוא ללמידה יעילה?

האם תפקידם של מרצים באקדמיה לעסוק בטיפוח סביבה לימודית? האם טיפוח הקשר בין מרצים לסטודנטים מקדם את שביעות הרצון הכללית מהמוסד הלימודי? האם גישה 'פתוחה וידידותית' עלולה להוביל לפגיעה במעמדו של המרצה ולחציית גבולות?

שאלות אלה ואחרות יעלו לדיון בסדנה שתעסוק בדרכים לטיפוח הקשר האישי עם הלומדים.

 

נושאי הלימוד:

בסדנה זו, נתמקד בפיתוח מיומנויות ומתן כלים פרקטיים לטיפוח הקשר האישי והמקצועי בין מרצים לסטודנטים. בסדנה נלמד כיצד לנהל שיחות על רקע הפרת נורמות התנהגות, כיצד ליצור אקלים לימודי נעים ובטוח כבר מהשיעור הראשון, לנהל שיחות תמיכה והגברת מוטיבציה, להתמודד עם תרבות 'המגיע לי', להתמודד עם ביקורת ועם התנגדויות במהלך השיעורים.

שיטת הלימוד:

בסדנה זו, אנו ניישם שיטת לימוד חדשנית המתבססת על סימולציות עם שחקנים מקצועיים במרכז הסימולציות החדשני. למידה באמצעות סימולציות מאפשרת למרצים להתנסות במגוון תרחישים ולפתח מיומנויות תקשורת והוראה בסביבה בטוחה ותומכת. סימולציות אלו מספקות הזדמנות להתמודד עם אתגרים אמיתיים, לקבל משוב מידי ולשפר את הכישורים האישיים והמקצועיים.

למי מיועדת הסדנה?

הסדנה מיועדת למרצים שמעוניינים להעמיק את הקשר עם הסטודנטים שלהם וליצור סביבת למידה תומכת ומעוררת השראה. זו הזדמנות ייחודית ללמוד כיצד להפוך את החוויה האקדמית למשמעותית יותר עבור הסטודנטים ולקדם את הצלחתם.