דלג לתפריט ראשי דלג לתוכן העמוד דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)

פרופ' תמר אלמור

דיקנית הפקולטה למנהל עסקים

אודות

פרופ' תמר אלמור, דיקנית הפקולטה למנהל עסקים, היא פרופסור מן המניין וחוקרת ידועה בתחום היזמות הבין-לאומית.

פרופ' אלמור בעלת תואר ראשון (.B.Sw.) בעבודה סוציאלית, תואר שני (.M.Sc.) בהתנהגות ארגונית ודוקטורט (.Ph.D.) באסטרטגיה עסקית וסחר בין-לאומי, כולם מאוניברסיטת תל-אביב. בין השנים 2021-2017 כיהנה תמר כדיקנית בית הספר למדעי ההתנהגות והחוג לפסיכולוגיה. לפני מספר שנים כיהנה כדיקנית הסטודנטים והקימה בתוך דיקאנט הסטודנטים את המרכז לנגישות וכך הפך המסלול האקדמי לאחד המוסדות האקדמיים המובילים בארץ בנושא ההנגשה. בעבר היא הקימה וניהלה את המחלקה לאסטרטגיה ויזמות בפקולטה למנהל עסקים וכן כיהנה כסגנית דיקן של הפקולטה.

לתמר יותר מ- 30 שנות ניסיון בהוראה בתחום החדשנות והיזמות הבין-לאומית בארץ ובחו"ל. בנוסף לתחומים אלה היא מרצה לציבור הרחב על נושאים שונים בתחומים שונים כגון תרבויות בעולם, הקשר בין אושר לעושר בעולם, חברות רב-לאומיות וגלובליזציה.

כחוקרת מובילה בעולם בתחום חברות הי-טק, היא מתמחה ביזמות בין-לאומית, והיא מציגה את עשרות מחקריה בכנסים אקדמיים רבים ברחבי העולם ומפרסמת אותם בכתבי עת מקצועיים מובילים בעולם. היא חברה במועצת העורכים של כתבי עת שונים בעולם האקדמי והיא ערכה מספר ספרים אקדמיים וכתבה עשרות מאמרים ופרקים בספרים שמצוטטים אלפי פעמים. כמו כן, היא עסקה ביעוץ להנהלות בכירות של חברות מובילות בארץ ובחו"ל. תמר היא חברת דירקטוריון בארגונים שונים בארץ ובחו"ל. בשנת 2020 היא נבחרה כעמית לחיים בארגון EIBA – מעמד שיש רק לכ-30 חוקרים מובילים בעולם.

השכלה ומחקר

 • השכלה
  1992
  תואר שלישי (.Ph.D) באסטרטגיה עסקית וסחר בינלאומי, אוניברסיטת תל אביב
  1985
  תואר שני (.M.Sc) בהתנהגות ארגונית, אוניברסיטת תל אביב
  1982
  תואר ראשון (.B.SW) בעבודה סוציאלית, אוניברסיטת תל אביב
 • מחקר

  born global companies חברות הי-טק צעירות, יזמות בין לאומית, הוראת היזמות ומגדר