דלג לתפריט ראשי דלג לתוכן העמוד דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)

ד"ר יוסי בר

ראש רשות ההוראה והלמידה ומופקד הקתדרה לחינוך דיגיטלי ע"ש יאנוש קורצ'אק

אודות

ד"ר יוסי בר, מכהן כראש רשות ההוראה והלמידה במכללה, ומופקד הקתדרה לחינוך דיגיטלי ע"ש יאנוש קורצ'אק. לד"ר בר ניסיון רב שנים, שכלל 17 שנים כראש היחידה לקידום ההוראה באוניברסיטת חיפה. הוא מומחה לפיתוח תהליכי הוראה ולמידה בהשכלה הגבוהה.

במהלך תפקידיו באקדמיה, פיתח ד"ר בר מגוון רחב של סדנאות ופדגוגיות חדשניות, המותאמות בקפידה לסביבת הלמידה האקדמית. הוא מוביל תהליכי הטמעה של פדגוגיות לקידום למידה פעילה, פדגוגיות חדשניות המותאמות לדור הדיגיטלי, שילוב של טכנולוגיות בלמידה, הוראה מקוונת (סינכרונית, א-סינכרונית ו- HyFlex ), פדגוגיות של מרחבי למידה חדשניים אינטראקטיביים ("כיתות חכמות"), שיטות מגוונות להערכה חלופית בעידן ה-AI, וכיום מתמקד בפיתוח פדגוגיות חדשניות להוראה וללמידה באמצעות כלי AI מגוונים.

ד"ר בר זכה להכרה רבה בזכות יוזמותיו החדשניות, ביניהן זכייה בקול קורא מטעם המל"ג להקמת מרכז חדשני ייחודי בארץ העוסק בלמידה מטעויות, אשר הוא כיום עומד בראשו. לאחרונה, הוא הקים במסלול האקדמי מרחבי למידה אינטראקטיביים חדשניים ומרכז סימולציות מתקדם, המבוסס על טכנולוגיות צילום והקלטה ייחודיות, עם שיטות תחקור המהוות פריצת דרך בתחום האימון הסימולטיבי.

בתפקידו כמרצה, ד"ר בר מלמד קורסים בתחומים של רטוריקה, קסם הרטוריקה ומקסם הדמגוגיה, רטוריקה דתית, התמודדות עם דילמות, תקשורת בינאישית כמפתח לשינוי, ופיתוח כישורי הוראה. לאחרונה, הוסיף למערכת הקורסים שלו גם קורסים מבוססי AI המהווים חידוש בתחום ההוראה והלמידה.