דלג לתפריט ראשי דלג לתוכן העמוד דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
לרישום ומידע נוסף השאירו פרטים

נפילות וכישלונות

השיעור הטוב ביותר להצלחה

1. מה הביא אותך לפה? למה בחרת לעסוק/ללמוד את נושא הנדל"ן?
אני בעלים של משרד תיווך בתל אביב בעשר שנים האחרונות. בנוסף, אני עושה קבוצות רכישה בעיר חיפה, משם נולד הרעיון של לימודי השמאות להעשרת הידע בתחום הנדל"ן.

2. איזה תחום מושך אותך בעולם הזה ומדוע?
עולם היזמות מושך אותי וזאת מתוך הפעילות העסקית שלי היום בתחום הבנייה בכלל והמקרקעין בפרט.

3. מה החששות שלך מכניסה לתחום שנמצא היום בראש סדר היום הציבורי? האם את/ה מפחד/ת שהבועה תתנפץ ויהיה עודף היצע עבודה בתחום?
אין לי חשש ממשבר חריף בתחום, אולי תיקון מחירי השוק שיכול לעשות סה"כ טוב לכולם, אך כמובן שצריך לנהוג במשנה זהירות ולנסות לקרוא את השוק כמה מהלכים קדימה.

4. האם אתה קורא כתבות על נדל"ן, הולך להרצאות? באיזה מקורות אתה משתמש כדי להבין עוד בתחום?
אני קורא המון בכל מדיה אפשרית, החל מעיתונות כתובה וכלה במדיה אינטרנטית, משתדל להגיע לכל ההרצאות שיש למכללה להציע בנושא ואף לומד המון מהקולגות שלי לעבודה.

5. מי הפרסונה שהכי השפיע עלייך בתחום הנדל"ן? האם יש לך מודל לחיקוי?
אני עובד בצמוד עם חברת בנייה ויזמות בשם "קבוצת גמליאל" ומשווק להם את הפרויקטים בארץ. בעל החברה הינו חבר טוב שלי ובהחלט ניתן לומר עליו שהוא מודל לחיקוי.

6. יש לא מעט אנשים שנכנסו לתחום הנדל"ן ונפלו, האם את\ה מודע למקרים כאלה, טעויות שנעשו, האם חקרת קצת מקרים על פרויקטים שנכשלו?
אני מודע מאוד ואף חוויתי מקרים מסוג אלה על בשרי, נפילות וכישלונות הם השיעור הטוב ביותר להצלחה. צריך לדעת להסיק את המסקנות הנכונות מכל משבר שכזה וללמוד לצמוח ממנו.

7. כאשר תתעסק בתחום, האם אתה רואה את עצמך פועל גם בחו"ל? אם כן אילו שווקים מעניינים אותך?
אני לא שולל שום אפשרות להתעסקות בתחום גם בחו"ל. השוק האמריקאי מעניין מאוד ודיי פשוט להתעסקות, על אף שהיום הוא אחרי עליה לא קטנה מאז משבר הסאב פריים ב 2008.

8. איפה היית רוצה לראות את עצמך בעוד 5 שנים?
ממשיך ומתפתח בתחום היזמות והבנייה.