• התמחות במימון ושוק ההון

  בית הספר למינהל עסקים
 • אודות ההתמחות

  לימודי שוק ההון ומימון במסגרת התואר הראשון במנהל עסקים

  ההתמחות במימון ולימודי שוק ההון הינה התמחות יחידה מסוגה בארץ. ההתמחות מציעה שילוב של לימודי מימון וטכנולוגיות עסקיות, פרקטיקום לתלמידים מצטיינים במימון, מלגות, פרסי הצטיינות ושיתופי פעולה עם חברות מובילות בארץ ובעולם. תכנית הלימודים כוללת קורסים מקצועיים בתורת ההשקעות, ניתוח דו"חות פיננסיים, הערכת שווי, ניירות ערך, בנקאות, ביטוח, ניהול סיכונים ועוד. לצדה מתקיימות הרצאות אורח, שיתופי פעולה עם חברות שונות מהארץ והעולם, ביקורים בחדרי עסקאות ותכנית פרקטיקום המתקיימת בשנת הלימודים האחרונה.

  כיצד מנהלים אתגרים בעולם מורכב?
  בעולם העסקים כיום, העיסוק במימון  אינו נחלתם של אנשי הכספים בלבד. בכדי להתמודד עם אתגרים עסקיים מורכבים, על המנהל המודרני לשלוט בשפה הפיננסית ולרכוש ידע נרחב בתחומים כמו שוק ההון ודרכי מימון של חברה. כמו כן הוא נדרש למיומנויות דוגמת קריאת דו"חות כספיים ולידע בטכנולוגיות מידע מתקדמות המוטמעות בארגונים.

  אילו כישורים נדרשים ממנהלי העתיד?
  מטרת ההתמחות במימון ושוק ההון היא  לצייד את מנהלי העתיד בידע מתחומי המימון והניהול הפיננסי לצד  ידע טכנולוגי הרלוונטי לעולם העסקי.
  ייחודיות ההתמחות טמונה בחיבור שבין עולמות המימון והפיננסים למערכות מידע ארגוניות. אלו מניעות את הארגון להצלחה עסקית, ואלו משפרות, מבקרות ומייעלות את ניהול העסקים בפועל.
  הודות לשילוב סטודנטים בהתמחות זו ייהנו מיתרון משמעותי בשוק העבודה (בעיקר בתחומי ההשקעות, הביטוח, הבנקאות וההיי-טק) בזכות השילוב של שני עולמות התוכן המשיקים.
  מנהלי העתיד יקבלו כלים פיננסיים רחבים ויזכו להכשרה להתמודדות בסביבה תחרותית גלובלית.

  מצטיינים במימון או בלימודי שוק ההון? פרקטיקום ייחודי מחכה לכם
  במסגרת הפרקטיקום הנעשה בשנת הלימודים האחרונה, סטודנטים מצטיינים  משתלמים ב"לאומי שוקי הון" בתכנית ייחודית ובלעדית בארץ.
  התכנית בת 13 המפגשים מתקיימת בחטיבת שוק ההון של קבוצת לאומי בהדרכת בכירי הבנק ומזמנת לסטודנטים חוויה מיוחדת: הם עורכים סיורים במחלקות השונות, לומדים לעומק את כל שלבי גלגולה של עסקה, כולל התרחשויות מאחורי הקלעים, תיאומים בין בנקים בארץ ובעולם, בורסות, גידור ועוד. בתום הפרויקט מגישים עבודת מחקר בעלת ערך לבנק ואף מקבלים תעודה משותפת מבית הספר למינהל עסקים במסלול האקדמי המכללה למינהל ומבנק לאומי.

  באילו מקצועות יעסקו בוגרי ההתמחות בשוק ההון ומימון?
  בוגרי ההתמחות יוכלו לעסוק במגוון תפקידים ותחומים:
  תפקידים בשוק ההון: יועץ השקעות, יועץ פנסיוני (מותנה בבחינות הרשות לניירות ערך ותקופת התמחות), אנליסט, Trader - סוחר בשוק ההון;
  תפקידים המשלבים בין עולם המימון לעולם טכנולוגיות המידע: תכנון מערכות מידע פיננסיות בבנקים, בבתי השקעות ובגופים שונים; ניהול סיכונים פיננסים; מגוון תפקידים בתחום הבנקאות והאשראי; תכנון פיננסי; ניתוח והקמת מערכות מידע פיננסיות; ביצוע הערכות שווי ובדיקת כדאיות השקעה.

   

   

  לימודי שוק ההון

למה ללמוד אצלנו?

ההתמחות היחידה בארץ המציעה שילוב של לימודי מימון, שוק ההון וטכנולוגיות עסקיות
פרקטיקום ייחודי בארץ לתלמידים מצטיינים במימון ושוק ההון
התמקדות בתחום המימון בשוק ההון המקומי והבינלאומי
שיתופי פעולה עם חברות מובילות בארץ ובעולם: הרצאות וסיורים בחדרי עסקאות
מגוון מלגות ופרסי הצטיינות לסטודנטים מתאימים ומובילים. קיים גם מסלול לימודי ערב
 • ראש ההתמחות - ד"ר אייל להב

  כסף מניע את העולם, ולכן השליטה ברזי העולם הפיננסי נתפסת כחיונית. אך כשעוסקים בשאלות מרכזיות בתחום זה לא ניתן להתעלם מהצדדים האנושיים והחברתיים שלהן – והם אלה שבמידה רבה יקבעו את ההצלחה שלנו ושל העסקים בהם אנו פועלים. בית הספר למינהל עסקים במסלול האקדמי המכללה למינהל מציע התמחות חדשנית וייחודית בתחום המימון, במסגרת לימודי ה-BA וה-MBA, המתייחסת גם להיבטים אלו, המהווים חלק בלתי נפרד מהפעילות הפיננסית. בבית הספר למינהל עסקים אנחנו מבינים כי על מנת לעסוק ב"כסף" עלינו גם להבין התנהגויות של אנשים, ארגונים, מוסדות ומגמות גלובאליות. לכן, תכנית הלימודים בהתמחות במימון חושפת בפני הלומדים היבטים רבים ונוגעת במגוון רחב של תחומים. כך, כוללת ההתמחות הקניית ידע והבנה עמוקה בנושאים מגוונים בתחום הכספים והמימון בחברה, הכרת השיטות והאמצעים לגיוס כספים לצורך הובלת מיזמים עסקיים וחברתיים, הכרת הפסיכולוגיה של משקיעים, רכישת כלים לתמיכה במנהלי חברות בתחום גיוס, מימון וניהול המשאבים הארגוניים, הבנה ופתרון בעיות כספיות של משקי בית ועוד. כחלק מהתפיסה הכללית של המסלול האקדמי המכללה למינהל אנחנו מאמינים כי לצד הענקת הידע התיאורטי המעמיק ביותר, חשוב לשלב יישום של הלמידה ורכישת כלים פרקטיים. במסגרת זו אנחנו משתפים פעולה עם התעשייה בקורסים אקדמיים שונים, מארחים בכירים מהתעשייה ומהאקדמיה, מהארץ ומחו"ל, במסגרת הרצאות אורח, יוזמים ירידי תעסוקה, עורכים סיורים בבתי השקעות ובחדרי מסחר ומאפשרים התנסות מעשית ייחודית במסגרת פרקטיקום לסטודנטים מצטיינים. תואר במינהל עסקים עם התמחות במימון מקנה לך יתרון משמעותי בשוק העבודה ומאפשר לך למלא תפקידים במגוון סוגי עסקים ובמגוון תחומים. המספר הרב של הבוגרים שלנו, למעלה מ-7,000, הממלאים תפקידים שונים במגוון חברות, גם הוא יוצר נטוורקינג רחב היקף המספק יתרון משמעותי. בואו להצטרף למנהלי העתיד ולקבל את ההכשרה הטובה ביותר להתמודדות עם הסביבה התחרותית המקומית והגלובלית. ד"ר אייל להב

  איל להב - ראש ההתמחות במימון ושוק ההון בביה"ס למינהל עסקים- המכללה למינהל

לפגישת ייעוץ חינם

40% הנחה

בדמי הרישום

לפגישת ייעוץ חינם