דלג לתפריט ראשי דלג לתוכן העמוד דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)

אודות הקליניקה

בהנחיית עו"ד אפרת פודם

הקליניקה פועלת לקידום שוויון וסיוע לאוכלוסיות מוחלשות המופלות על רקע מרכיבי זהות כמו מגדר, זהות מינית, אתניות ולאום באמצעות המשפט. הקליניקה מקדמת נושאים רבים מתוך הבנה שכל פגיעה באיש או אישה נוגעת בזכותם הבסיסית לשוויון וחירות. מתוקף זה עוסקת הקליניקה בתחומים רבים ועושה שימוש בכלים מגוונים לקידום מטרותיה. בשנים האחרונות פעלה הקליניקה לקידום הצעות חוק להגנה על נשים נפגעות אלימות בכלל זה אלימות כלכלית ואלימות טכנולוגית, ייצגה בהליכים משפטיים בערכאות שונות ובנושאים מגוונים והעמיקה חקר בנושאים חדשניים שטרם זכו למסגור והגדרה.

במסגרת הקליניקה יינתנו לסטודנטים כלים פרקטיים שהם הכרחיים למשפטניות ומשפטנים השואפים לקדם מאבקים חברתיים.

העבודה בקליניקה מגוונת ומאפשרת היכרות מעמיקה עם ארגז הכלים העשיר שיש לעולם המשפט החברתי להציע. בין היתר, יעסקו הסטודנטים בקידום מדיניות מול הכנסת, בניהול תיקים משפטיים, בהעברת סדנאות להנגשת זכויות ומידע משפטי (הקליניקה מובילה פרויקטים רבים בבתי ספר ותוכניות מנהיגות, פרויקט הנגשת ידע משפטי באמצעות הקלטת פודקסטים ופעילות ברשתות החברתיות) באיתור הסדרים מפלים ובהקמת קבוצות חשיבה ומשימה למיגור הפליה. בנוסף, העבודה בקליניקה מזמנת היכרות קרובה עם ארגונים ועם פעילים חברתיים רבים, הפועלים יחדיו ליצירת שינוי חברתי-שוויוני.

בשנה האחרונה פתחה הקליניקה פרויקט מיוחד לקידום ומיצוי זכויות של יוצאי אתיופיה בהובלת עו"ד לינוי ספיר-אוליאל. זאת, על ידי שיתופי פעולה עם מרכזי קהילה ורווחה בהם יש ריכוז אוכלוסיית יוצאי אתיופיה. הסטודנטים העבירו הרצאות בנושאים שונים, בין היתר, זכויות עובדים וזכויות אמהות חד הוריות במטרה ליתן ידע לאותם אנשים הזקוקים לו, להנגיש להם את הזכויות ואף לסייע להם בהליך הבירוקרטי ובפניות משפטיות.

כחלק מפרויקט זה, הקליניקה גם החלה בשיתוף פעולה עם מנהלת פינוי בינוי של שכונת רמת אליהו במטרה לסייע ליוצאי אתיופיה להסדיר את זכויות המקרקעין שלהם בנכס ולהנגיש את ההליך והאופציות השונות העומדות בפניהם.

העבודה בקליניקה מאפשרת לכל סטודנט וסטודנטית לפעול במספר פרויקטים ותיקים במקביל במטרה להכיר ולהיחשף למנעד רחב של עשייה משפטית וחברתית, בעבודת צוות ושיתופי פעולה נרחבים עם קליניקות נוספות. ובין כל זה, יוצאים הסטודנטים והסטודנטיות עם כלים פרקטיים וניסיון מעשי מעולם המשפט.

בחזרה לעמוד הקליניקות הראשי למידע נוסף

פרטי התקשרות

עו"ד אפרת פודם