דלג לתפריט ראשי דלג לתוכן העמוד דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
לרישום ומידע נוסף השאירו פרטים

תכנית חדשה ללימודי תואר ראשון במדע הנתונים

התואר החדש במדע הנתונים, מציע לכם ללמוד את אחד התחומים הצומחים במשק. מה עומד מאחורי התחום הצומח ומהו התואר הייחודי בישראל שמתמקד אך ורק במדע הנתונים?
סטודנט לומד מול מחשב- תמונת אווירה | המסלול האקדמי המכללה למינהל

כמות הנתונים הזמינים עלתה בשנים האחרונות באופן דרמטי, מה שמאפשר לחברות וארגונים מסביב לעולם להפיק מהם תובנות חדשות. תובנות אלו חושפות מגמות ותהליכים קיימים ומביאים לשיפור כל תחום בחיינו: שירותי בריאות, ממשל, פיננסים, ניהול עסקי, שיווק, אנרגיה וייצור מוצרים חדשניים. כתוצאה מהצורך האדיר בכלים הנכונים לניתוח אפקטיבי ואקטיבי של הנתונים, צמח מקצוע חדש ומבוקש - מדעני נתונים או Data Scientists. מהן הדרישות עבור מי שרוצה להיכנס לאחד התחומים המשתלמים בשוק העבודה? והיכן ניתן לקבל כלים אקדמיים ומעשיים באמצעות תואר ייעודי וממוקד?

מדע הנתונים - על קצה המזלג

תחום מדע הנתונים עוסק בכל מחזור החיים של נתונים: תכנון, איסוף, מיצוי, ניקוי רעשים, עיבוד, ניתוח, מידול וויזואליזציה, הסקת מסקנות ותובנות - כל זאת באמצעות כלים ושיטות מתחומי הסטטיסטיקה, מדעי המחשב ומתמטיקה.
מדעני הנתונים משתמשים בעיקר בשיטות של כריית נתונים, למידת מכונה (Machine Learning), למידה עמוקה (Deep Learning) ובינה מלאכותית. העובדים בתחום מדעי הנתונים משמשים בתפקידים בכירים בחברות כגון אמזון, פייסבוק, מיקרוסופט, גוגל ועוד.

נקודת פתיחה למקצוע מבוקש

תואר ראשון (B.Sc.) ייחודיי במדע הנתונים אשר נבנה על פי מודל של אוניברסיטת ברקלי, המתעדכן מעת לעת על פי צורכי התעשייה והאקדמיה גם יחד מתוך מבט לעתיד של צרכי המשק והחברה, הוקמה במכללה למנהל תכנית לימודים ראשונה מסוגה בישראל, המעניקה לבוגריה תואר ראשון חד-חוגי (B.Sc.) במדע הנתונים.
התוכנית כוללת שילוב של ידע אקדמי לצד ידע מעשי, בהתייעצות גלובלית, בין היתר עם המוסדות האקדמיים הידועים והמובילים בעולם בתחום, UC Berkeley ו-Stanford.
התכנית עוסקת בכלים ושירות מתחום ה-Data Science וה-Big Data, ומתמקדת ביישומים המתבססים על רקע תיאורטי מעמיק.

פתרון בעיות על בסיס נתוני אמת, באמצעות הכלים הנפוצים בתחום

התכנית החדשה לתואר ראשון במדע הנתונים של המכללה למנהל מתמקדת בהתמודדות עם בעיות שונות ומגוונות על בסיס נתוני אמת מהשטח, לרוב עם משמעותיות עסקיות ורפואיות.

הסטודנטים לומדים ליצור מודלים על בסיס הנתונים ולהפיק תובנות משמעותיות באמצעות האלגוריתמים המתקדמים ביות הכלים שהסטודנטים מקבלים בתואר מאפשרים להם לקחת בעיות עם נתונים ולעבור את כל שלבי ההתמודדות עד להפקת תובנות ובניית מודל חיזוי.
ההתמחות המעשית של התואר מבוססת על הכלים איתם עובדים בתעשייה נכון לעכשיו, והתכנים מתעדכנים כל העת בהתאם להתפתחויות בתחום.

צעד ראשון בדרך לקריירה מאתגרת, מסקרנת ומשתלמת

על רקע הצורך הגובר, תחום מדע הנתונים רושם קצב צמיחה עצום של מאות משרות חדשות בכל שנה, לצד מחסור אדיר באנשי מקצוע מיומנים ושכר מהגבוהים במשק. כאשר הארגונים שואפים לזהות מגמות להפיק תובנות, להעביר את המידע למקבלי ההחלטות ולהשיג צמיחה על בסיס הנתונים - מדען הנתונים נמצא במרכזה של מהפכה טכנולוגית-יישומית-חברתית. אין ספק שתואר ראשון ייעודי ופרקטי המתמקד במדע הנתונים הוא כרטיס כניסה מצוין לתחום. בתואר הראשון במדע הנתונים של המכללה למנהל, תקבלו הן את הידע התיאורטי והן את הכלים המעשיים שיבדלו אתכם מול המועמדים האחרים וישימו אתכם בעמדה מעולה לקראת שכר גבוה והתקדמות עתידית.

קראו עוד על התכנית ללימודי מדע הנתונים לתואר ראשון >