דלג לתפריט ראשי דלג לתוכן העמוד דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)

פרופ' בוריס בלומינשטיין

מרצה בבית הספר למדעי ההתנהגות והחוג לפסיכולוגיה

אודות

פרופ' בוריס בלומינשטיין, לשעבר מנהל המחלקה למדעי ההתנהגות במרכז לרפואת ספורט ולמחקר ע"ש ריבשטיין, מכון וינגייט; ופרופ' מן המניין במסלול האקדמי המכללה למינהל (תכנית MA בפסיכולוגיה של הספורט). פרופ' בלומינשטיין קיבל את הדוקטורט שלו בפסיכולוגיה של הספורט בשנת 1920 במכון למחקר בספורט, מחלקת פסיכולוגיה של הספורט, מוסקבה, רוסיה (ברית המועצות לשעבר). פרופ' בלומינשטיין כתב מאמרים לספרים ו-29 פרקים ומעל ל-60 מאמרים במגזינים יוקרתיים בתחום פסיכולוגיית הספורט. בנוסף, הוא הציג מעל ל-80 מצגות בכנסים ובסדנאות בינלאומיים ולאומיים. קו המחקר העיקרי שלו מתרכז באימון מנטאלי, הקשר בין לחץ ורמת ביצוע, משוב ביולוגי בספורט, ויעילותן של שיטות התערבות מנטאליות שונות על הויסות העצמי והמוכנות של הספורטאי לתחרות. פרופק בלומינשטיין היה פסיכולוג ספורט ברוסיה וליווה את המשלחת האולימפית הישראלית בארבע אולימפיאדות (1996, 2000, 2004, 2008). בנוסף, פרופ' בלומינשטיין היה "נשיא בעבר" של האיגוד הישראלי לפסיכולוגיה ולסוציולוגיה של הספורט. 

השכלה ומחקר

  • השכלה

    1980
    (Ph.D.) דוקטורט בפסיכולוגיה של הספורט, מכון למחקר בספורט, מחלקת פסיכולוגיה של הספורט, מוסקבה, רוסיה (ברית המועצות לשעבר).

  • מחקר

    קו המחקר העיקרי שלו מתרכז באימון מנטאלי, הקשר בין לחץ ורמת ביצוע, משוב ביולוגי בספורט, ויעילותן של שיטות התערבות מנטאליות שונות על הויסות העצמי והמוכנות של הספורטאי לתחרות.