דלג לתפריט ראשי דלג לתוכן העמוד דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)

אודות הקליניקה

בהנחיית עו"ד נמרוד גורנשטיין

הקליניקה לזיקנה, טכנולוגיה וזכויות אדם עוסקת בקידום צדק ומשפט בענייניהם של אנשים זקנים בנקודות הממשק עם אמצעים טכנולוגיים באמצעות שימוש בכלים משפטיים בשני מישורים – בין כתליו של בין המשפט (תביעות קטנות, עתירות וכו') ומחוץ לכתליו של בית המשפט (קידום מדיניות ולובינג חברתי).

מטרת הקליניקה משולשת – הראשונה, רכישת ידע תאורטי בתחום משפט וזיקנה ככלל ובמפגש עם טכנולוגיה בפרט (אפלית גיל בהיבטים טכנולוגיים, צרכנות בזיקנה, פיצויים לניצולי שואה, נגישות לזכויות סוציאליות בעידן טכנולוגי ועוד). השניה, הכרת מוקדי הכוח המשפיעים על אנשים זקנים בישראל (תהליכי קבלת החלטות בבתיהמ"ש, בכנסת, בגופי הממשלה ובתקשורת), ורכישת כלים אסטרטגיים לתפעול נבון שלהם לצורך קידום עשיית צדק בזיקנה. ושלישית, מתן אפשרות להתנסות משפטית קלינית במסגרת התיקים בקליניקה העוסקים במקרים שונים מתחום משפט הזיקנה ונקודות המפגש עם טכנולוגיה.

נוכח הקצב המואץ של הזדקנות האוכלוסייה במקביל להתפתחויות הטכנולוגיות המואצות גם הן, תחום עשיית צדק בזיקנה עובר התפתחויות על בסיס שנתי, ומצריך חשיבה משפטית פורצת דרך ומקורית המשלבת סוגיות מתחומי משפט זכויות האדם, משפט מנהלי-סוציאלי, דיני חוזים וקניין ועוד. במסגרת הקליניקה, נבקש ללמוד גם על ההיבטים התאורטיים הנוגעים לתחומים אלה, כמו למשל תיאוריות עדכניות לאפליה בשוק הפרטי בהקשרי זיקנה, או טענות להרחבת סעיפי הטעיה ורמיה בדיני חוזים בהקשרים של מתן שירות טכנולוגי.

בחזרה לעמוד הקליניקות הראשי למידע נוסף

פרטי התקשרות

עו"ד נמרוד גורנשטיין